Masif Panel Kullanım Alanları Nelerdir? Masif Panel Nerelerde Kullanılır ?

AHŞAP MUTFAK- BANYO TEZGAHI

Ahşaba olan ilginin son yıllarda artmasıyla beraber masif panel ürünlerinde , %100 doğal olmaları ve istenilen sıcak ortamı sağlamasıyla kullanım alanları çeşitlenmektedir.

Çeşitli renk ve doku seçeneklerinin bulunması, amaca yönelik boyutlandırma ve kalınlık seçeneklerinin olmasıyla tasarıma yönelik pek çok alternatifi içinde barındırmaktadır.

Özellikle son yıllarda mutfak banyo tezgahlarında ahşap kullanımı çok yaygındır. Tercih ettiğiniz dolap renk ve modeline uygun masif ahşap tezgah seçeneği bulunabilmesi çok olasıdır. Kayın, Ceviz, Meşe, Çam vb. ağaçlardan üretilen ahşap tezgahlar doğal renkleri ile kullanılabilmenin yanı sıra doğal hammaddeden üretilmiş boyalar ile de renklendirilebilmektedir.

Son yıllarda ahşap tezgahlara karşı olan ön yargı da doğru üretim ve uygulama ile de yıkılmıştır. Doğru koruyucu malzeme ile kaplanan ahşap tezgah uzun yıllar ilk günkü gibi kullanılabilmektir. Tamamen bitkisel kaynaklı ve yenilebilir sertifikalı olan koruyucu yağ ile kaplanan masif paneller insan sağlığı açısından güvenle kullanılabilir.

MUTFAK MASA-MOBİLYASI VE DİĞER TASARIMLARDA

Aynı zamanda mutfaklarda masa, dolap, raf ,kiler dolabı , kombi, aspiratör ,boru kapamalarında, kesme tahtalarında da ;yani mutfağınızdaki aklınıza gelebilecek her türlü tasarımda Masif Panel uygulamaları yapılmaktadır.

 

ÇOCUK ODASI VE OYUNCAKLARINDA,OYUN PARKLARINDA

Doğal Ahşap Panel Çocuk Odası Mobilyaları , Çocuk oyuncakları üretiminde de sıklıkla kullanılmaktadır. Çocuklarından kimyasal içerikli her türlü malzemeye uzak tutmak isteyen aileler için Masif Panelden üretilmiş mobilya ve oyuncaklar çok elverişli bir seçenektir.

Aynı sebeplerden çocuk oyun parklarında masif ahşap kullanımı yaygındır.

 

 

DUVAR ,KOLON VE TAVAN KAPLAMA

Evlerde, spor salonlarında, restoranlarda , müze ve sanat galerilerinde ve daha pek çok mekanda Ahşap Masif Panel malzeme ile duvar kolon ve tavan kaplama uygulaması yapılmaktadır.

OFİS - RESTORAN MOBİLYALARI

Masif ahşap paneller mağaza,ofis , cafe ve restoranlarda masa ,dolap ,sehpa, banko, seperatör,tezgah ,vitrin olarak kullanılmasının yanı sıra her türlü dekoratif tasarımda da yer almaktadır.

OKUL MOBİLYALARI

Özellikle okulların anaokulu kısımlarında; masa, sandalye, tabure, duvar kaplamaları, depolama dolapları ve oyuncakları masif ahşap üründen üretilmektedir. Bunun Yanı sıra öğrenci-öğretmen masalarının üst tablaları ve diğer mobilyalarında kullanımı çok yaygındır.

 

AHŞAP KİRİŞ

Spor salonları gibi büyük açıklık geçilmesi gereken yerlerde , çelik kirişler yerine Masif Panel Üretimi esaslarına uyularak yapılan Lamine Ahşap Kirişler de kullanılmaktadır. Geçilen mesafenin uzunluğuna bağlı kiriş kalınlığı ve boyu değişmektedir.

 

AHŞAP MERDİVEN

Masif panel; betonarme merdivenlerin rıht ve basamak kısımlarında ; çelik taşıyıcılı merdivenlerin basamaklarında ; ahşap merdivenlerin hem taşıyıcı hem basamak kısımlarında kullanılabilmektedir.

Bunların dışında kapı, yat ve güverte kamaraları, ahşap heykeller,biblo, aydınlatmalar, aksesuarlar ve hayal gücünüzün erişebildiği tüm tasarımlarınızda Masif Panel çeşitlerini kullanabilirsiniz.