Masif Panel Çeşitleri Boyutları Ve Kalite Sınıflandırılması

Masif Panel Boyutları Ve Kalite Sınıflandırılması

 

Masif Panel Boyutlandırma Kriterleri Nelerdir?

      Masif panel ( ahşap panel , ahşap plaka ) üretimi masif panel preslerinin boyutlarına göre yapılır. Genel olarak kullanılan pres boyutları 1.5-2.0-2.5-3.0-3.5-4.2-4.5-5.5-6.0 m aralıklarında olmaktadır.

      Genellikle mobilya elemanı olarak kullanıldığından tercih edilen masif panel genişlik ölçüleri 70 cm,80 cm, 100 cm, 120 cm, 130 cm gibi ölçülerde kullanılmaktadır. Masif panel kalınlıkları kullanım alanlarının ihtiyacına binaen 10 mm ile 60 mm arasında değişmektedir. Ülkemizde en çok kullanılan ölçüler 18,28,30,40 mm ve bu aralıklardaki değerlerdir.

 

Masif Panel Kalite Sınıflandırılması Nasıl Yapılır?

       Masif panelin kalite belirlenmesinde en önemli özellikler; ağaç türü , desen , renk , üretiminde kullanılan lata veya lamellerin ekli/eksiz olma durumudur.  Bu kriterler değerlendirildikten sonra yüzeylerindeki doğal ahşabın kusur oranlarına bakılarak her iki yüzey için de kalite sınıflandırılması yapılmaktadır.

Bu sınıflar ; AA , AB , AC , BB , BC , CC olmak üzere 6 ayrı kalite belirtir.

 

Daha fazla detay ve sorularınız için "Bilgi Al" butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz - VUSPAN MASİF PANEL ANKARA