Kütük Ahşap Masa Nasıl Yapılır?

KÜTÜK MASA ÜRETİMİ NASIL YAPILIR?

·       Ağaç kesme aşamasından sonra fırınlayarak kurutma işlemine geçilir. Burada fırınlanma süresini doğru ayarlamak ağacın nemli kalmasını ya da fazla fırınlanarak çatlamasını önlemek açısından çok önemlidir. Çatlak görünümü kütük masanın doğal görünümünü etkilemese de kullanılışına zarar verebilir.

·       Kurutulan ağaç istenilen kalınlığa göre düzlenir.

·       Ardından zımparalanarak pürüzsüz bir yüzey elde edilir.

·       Koruyucu tabakalar sürülür ve cilalanır.

·       Kullanıcı tercihine göre boya ve vernik işlemleri yapılır.

·       Kütük masa için ayak modeli seçilip montelenmesinin ardından kullanıma hazırdır.

 

      Kütük masalar bakımları ve üretimi doğru şekilde yapıldığı takdirde çok uzun bir zaman sorunsuzca kullanılabilir. İşlemeli klasik masalarda özellikle antika mobilyalarda karşımıza çıkan ürünler genelde bunlardır. Her çağa ayak uyduran ahşap dekorasyon ürünleri herkesin zevk ve tercihine göre tasarlanabilir.

      Kütük masa model üretimleri kullanıcı ihtiyaçları baz alınarak yapılmaktadır. Seçilen ağaç türü,farklı renk , desen, boyut ve ayak modelleri ile esnek tasarımlara uyum sağlar. Uygun fiyatlarda hazırlanan ahşap doğal masalar aranılan doğal yaşamı istenilen yere getir.

Ceviz Kütük Masa , Kayın Kütük Masa ve Meşe Kütük Masa seçeneklerimizi buraya tıklayarak ineceleyebilirsiniz.

 

-Üretimini yaptığımız başlıca kütük ve masif masa türleri ; Ceviz , Meşe ,Kestane , Kayın, Köknar, Çam, Dişbudak, Ladin , Karaağaç,   Sapelli , Iroko

 

Daha fazla detay ve sorularınız için "Bilgi Al" butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz - VUSPAN MASİF PANEL ANKARA