Neden Ahşap Tezgah Tercih Edilmeli? Granit Tezgahla Farkı Ne?

AHŞAP TEZGAH NEDİR? Ceviz Tezgah ,Meşe Tezgah, Kayın Tezgah

AHŞAP TEZGAHA OLAN TALEP NEDEN ARTTI?

      Son birkaç yıldır, ahşap tezgahlara olan ilgi son derece artmaktadır. Giderek daha fazla insan mutfak yenilemelerinde masif mutfak tezgahı tercih etmektedir.

Peki neden?

      Mutfak evlerimizin en çok kullanılan en aktif mekanıdır. Bu nedenle mutfak dekorasyonu sadece estetik açıdan değil, kullanım kolaylılığı ve bu mekanda geçirilen vaktin kalitesini de belirlediği için çok önemlidir.  Ahşap mutfak tezgahları modern bir hava verirken, başka hiçbir malzemede olamayacak şekilde doğal ve estetik görünümün uyumunu sunar. Ahşap tezgahlar , lüks görünümüyle de mutfağınızın kaliteli bir dekorasyona sahip olmasını sağlar.

      Eskiden mutfak için önemli olan tek özellik kullanışlılık iken; günümüzde mutfaklar aile ile vakit geçirilen ,misafirlerin yemeklerde ağırlandığı bir mekan konumunda. Bu nedenle mutfak tezgahı da dahil olarak kullanılan her ögenin tasarımı çok önemlidir. Tezgahın da mutfağın nasıl gösterdiği , dayanıklılığı ve bütçesi dikkat edilmesi gereken kriterlerdir. Ahşap tezgahı eski dönemlerden beri modaya bir fikirdir. Ve ev sahipleri sürekli değişen stiller dünyasında mutfak ve banyo tasarımındaki seçeneklere göz attıkça, giderek daha benzersiz hazır fikirlere dönüşmektedir. 

 

DOĞAL MALZEME FARKI NEDEN ÖNEMLİ?

       Ahşap tezgahların yeşil bina hareketinde de yeri vardır, çünkü birçok ahşap türü tamamen yenilenebilir ve genellikle geri dönüştürülmüş kaynaklardan sağlanır. Ve tabii ki, ahşabın güzel görünümü ve doğal hissini, herhangi bir tezgah malzemesi (granit tezgah , mermerit tezgah , akrilik tezgah) ile yenmek zordur.Ahşap tezgahlar renk,stil ve dokularıyla bulundukları ortama mermerit tezgahların yapamadığı bir sıcaklık katar. Klasiktir.

Mukavemet ve stabilite için tutkal ile lamine edilmiş ahşap parçalarından inşa edilmiş, mutfakta mükemmel bir şekilde affedici, bulaşıklara karşı nazik ve meşgul bir evin gürültüsünü emebilen sıcak, organik bir yüzey sağlarlar. Ahşap tezgahlar ayrıca hasar görürse yeniden canlandırılabilir; eğer lekelenirse veya oyulmuşsa, tamir edilebilir.

 

PEKİ TASARIMINDAN KULLANIMA KADAR OLAN SÜREÇ NASIL İŞLER?

     Ahşap tezgahlar hazır mutfak modellerine uymayan mutfak modellerinde kullanılabilmeleri en önemli avantajlarındandır. Standart tasarımlara uymayan mimarlar için özel boyutlarda üretim yapılabilmektedir. Ahşabın diğer malzemelere karşın (granit tezgah , mermerit tezgah , akrilik tezgah) kolayca marangozlar tarafından şekillendirilmesi,küçük değişikliklere hızlıca uyum sağlayabilmesi profesyonel iç mimar ve mutfak tasarımcılarına kolaylık sağlamaktadır.

     Siparişinden sonra üretim,nakliye ve montajıyla 3-15 gün içerisinde kullanılabilmektedir. Ahşap mutfak tezgahı montajından sonra 24 saat beklenilmesi en doğrusu olmakla beraber tam dayanıklılığa 7 gün içerisinde ulaşır.

 

 

Daha fazla detay ve sorularınız için "Bilgi Al" butonuna tıklayarak bizimle iletişime geçebilir ve siparişlerinizi verebilirsiniz - VUSPAN MASİF PANEL ANKARA